SODES 2015 PROJE DESTEK ÇAĞRISI

GÜNCEL HABERLER

Dr. Ümit Yaşar AYAZ
 Avrupa Radyoloji Derneği' nin (ESR) resmi yayını olan, Science Citation Index' te yer alan, 2013 yılı

BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
24.12.2014 tarihinde Hastanemiz ve İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile halkımızın da davetli olduğu “Çocuklarda Gece Yatak Islatma” konulu eğitim toplantısı, Prof.Dr. Erim ERDEM’in sunumu ile gerçekleştirilmiştir.


ŞEKER ÇOCUKLAR ŞENLİĞİ


RADYOLOJİ UZMANIMIZ ÜMİT YAŞAR AYAZ
   

SAĞLIKLI GEBELİK VE SAĞLIKLI DOĞUM PANELİ


DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ KUTLAMASI
Her yıl Ekim ayının ilk pazartesi günü kutlanan Dünya Çocuk Günü hastanemiz çocukları ile beraber çoşkuyla kutlandı.


2014 YILI YANGIN TATBİKATI
2014 yılı hastane tahliyesi ve yangın tatbikatı hastanemizde 04.09.2014 tarihinde gerçekleştirilmiştir.


VERİ DOĞRULAMA VE İZLEME DENETİMİ

KARDİYOLOJİ DOÇENTLİK SINAVI


BRONKOSKOPİ
HASTANEMİZDE  ÇOCUK GÖĞÜS HASTALIKLARI UZMANIMIZ ALİ ÖZDEMİR TARAFINDAN PEDİATRİK BRONKOSKOPİ İŞLEMİ YAPILMAYA BAŞLANMIŞTIR.

Çocuk Kitaplığı Hastanemiz C Blok poliklinik binasında açılan "Çocuk Kitaplığı" çocuk hastalarımızın kullanımına sunulmuştur.


İftar Yemeği
Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde Mezitli Semt Polikliniğinin açılmasında değerli bağışları ile katkıda bulunan Sayın


KAPALI BÖBREK AMELİYATI    Hastanemiz Çocuk Cerrahi Kliniğinde, Mersin Rotary Kulübü tarafından bağışlanan Nefroskopi cihazı ile çocuk hastalarımıza kapalı böbrek ameliyatı yapılmaya başlanmıştır.


HAKEMLİK DAVET MEKTUBU     Avrupa Radyoloji Derneği'nin (ESR) resmi yayını olan, Science Citation Index'te yer alan ve Avrupa'nın en önemli genel radyoloji dergisi olarak kabul edilen European Radiology Baş Editörlüğü tarafından pediyatrik radyoloji alanındaki çalışmalarından dolayı hastanemiz Radyoloji Uzman Hekimi Ümit Yaşar Ayaz'a dergi hakemliği yapması konusunda davet yapılmıştır.
 Rotary    Mersin Rotary Kulübü tarafından hastanemize kapalı böbrek ameliyatlarının yapılabilmesi amacıyla nefroskopi cihazı bağışlanmıştır Bu amaçla Rotary Kulübü yetkilileri için hastanemiz konferans salonunda plaket töreni düzenlenmiştir.


BOYAMA ŞENLİĞİ      Ressam Nevin ERGEN Hanım öncülüğünde hastane çalışanlarımız ve hastanemize gelen çocuklarla beraber boyama etkinliği gerçekleştirdik.Aynı gün sağlıklı beslenmeye dikkat  çekmek amacıyla hastane bahçesinde stand açtık.

Teşekkür ediyor geçmiş olsun diliyoruz.
   Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Mersin  İl Müdürlüğü'ne bağlı olarak koruyucu aile yanında bulunan 11 çocuğumuz sünnet olmuştur. Ekibin başında bulunan Op.Dr. Arman Api, Uzm.Dr. Serkan Sayılgan  ve Sağ.  Memuru Ahmet Kayın' a teşekkür ediyor, çocuklarımıza geçmiş olsun diliyoruz.


12 Mayıs Hemşirelik Haftası
12 Mayıs Hemşirelik haftası nedeniyle hastanemizde kutlama yapıldı.

 

   
   
   KİTAP KAMPANYASI
 Hastanemizde 05.05.2014 tarihinden itibaren, tüm çalışanlarımızın katılımı ile "OKU, EVDE KİTAP SAKLAMA, HASTANEMİZ KÜTÜPHANESİNE BAĞIŞLA" adı altında kitap toplama kampanyası başlatılmıştır. Toplanan kitaplar; 5. kat büyük çocuk servisi ve Çocuk cerrahi servisinde mevcut kitaplıklarda, ayrıca çocuk polikliniklerinde oluşturulacak kitaplıkta, hastalarımızın okuması için hizmete sunulacaktır. Kampanyamız 2 hafta sürecektir. 


23 NİSAN ETKİNLİĞİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Cocuk Bayramı dolayısıyla 21-25 Nisan tarihleri arasında hastanemizde cesitli etkinlikler duzenlenmistir.
22 Nisan günü Mersin Toros Rotaract


06-10 Mart 26. Avrupa Radyoloji Kongresi
    Hastanemizde görev yapmakta olan Radyoloji Bölümü Sorumlu Hekimi Uzm. Dr. Ümit Yaşar AYAZ , 06-10 Mart 2014 tarihlerinde Avusturya' nın  Başkenti Viyana' da düzenlenen, 101 ülkeden 20 binin üzerinde katılımcının yer aldığı 26. Avrupa Radyoloji Kongresi' nde (ECR 2014), göz radyolojisi konulu ve " The orbit: you can't see what you haven't learnt " başlıklı üst düzey kursta oturum başkanı (moderatör) olarak ülkemizi ve hastanemizi başarı ile temsil etmiştir.

DENETİM DURUM DEGERLENDİRME TOPLANTISI

 Hastanemizde yapılan Sağlık Hizmetleri Kalite Standartları değerlendirmesi sonrasında tüm üst yönetim, kalite yönetim birimi, kalite birim sorumluları ile toplanıp durum değerlendirmesi yapılmıştır.Şeker Çocuklar Şenliği

  Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi 5. Kat Sorumlu Hemşiresi Yazar Avcı ve Diyabet Hemşiresi Gülay Sağlam tarafından 23 Haziran da Tip1Diyabetli çocuklar için “ŞEKER ÇOCUKLAR ŞENLİĞİ” adı altında eğlence düzenlendi. Şenlikte diyabetli çocuklar bir araya gelerek bol bol eğlendiler. Aileler ise birbirleriyle tanışıp  kaynaştılar.  Aileler bu tür etkinliklerin hem kendilerine hemde çocuklarına çok iyi moral olduğunu söylediler. Hastanemiz Başhekimi Sayın Harun Özmen Diyabetli çocuklar ve aileleriyle tek tek tanışarak onların yanında olduğunu gösterdi.İnfertilite tedavisi   
  Hastanemize İnfertilite (Kısırlık) şikayetiyle başvuracak olan hastalarımız için Üroloji Polikliniğimiz hafta içi 08.00--12.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.HKS KAPSAMINDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK EĞİTİMLERİN PLANI
HKS Kapsamında hastanemiz tarafından gerçekleştirilecek olan eğitimlerin planına aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz !


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

March 2015
MTWTFSS
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
MEZİTLİ SEMT POLİKLİNİĞİ | Print |  E-mail
Adres : Yeni Mah. Kelveli cad. Karayiğit-2 konutları No: 13/ A Mezitli / MERSİN

Tel :
0324 223 0701 - 4103 - 4104


 
 

Design Samet GUMUSTAKIM